Halloween, wat doe jij?

Stem


De score voor dit artikel is:

Delen

Halloween, wat doe jij?  31 oktober is het Halloween. Oftewel tijd voor verkleden, pompoenen uitsnijden en trick-or-treat. Wat doe jij met Halloween? Lekker in het leven geeft tips voor versieringen, een leuk pompoenen-uitje en workshops voor jong en oud.

Wat is Halloween?

Halloween heeft 2 belangrijke symbolen: de pompoenlantaarn en het 'trick or treat-gebeuren'. Halloween is een Amerikaans-Ierse feestdag die we ook steeds meer in Nederland vieren. De winkels hangen vol zwarte en oranje versieringen, pompoenen, spinnen, maskers, heksenhoeden en enge outfits. Vooral een hele leuke feestdag voor kinderen, omdat ze zich lekker kunnen verkleden en langs de deuren kunnen gaan om (ongegeneerd) om snoep te vragen.

Halloween treats & trommels

Verwacht je (buur)kinderen aan de deur? Bij verschillende snoepwinkels kun je super griezelig Halloweensnoep krijgen, dat je van tevoren in themazakjes kunt verpakken. Zo kun je alle kinderen die aanbellen een eigen zakje geven, wel zo leuk! Of maak samen met je kinderen Halloweentrommels van oude blikken of lege dozen knutselen, zodat ze tijdens hun trick-or- treat-ronde de boze geesten met lawaai weg kunnen jagen!

Je huis en tuin versieren

Woon jij in een straat waar iedereen helemaal ‘into Halloween’ is? Dan kun je lekker aan de slag met pompoenen, kalebassen, lampionnen en oranje en zwarte versieringen. Versier je entree met een uitgeholde pompoen met een flikkerende kaars. Of verstop een muziekboxje en speel griezelgeluiden af, voor een extra ‘scary’ effect. CD-tip: Griezelhits voor kids. Blijf wel in de buurt om kleine kinderen gerust te stellen. Tip: Verschillende winkels hebben altijd al heel vroeg de Halloweenversieringen in de winkel. Denk aan Halloween snoepschalen, muffin- en pompoenbakvormen en zwarte rozen ter decoratie. Zet binnen een mooi herfstboeket met herfstbladeren, takken en oranje en zwarte Halloweenlinten op tafel voor een Happy Halloween!

Pompoenen uitsnijden

Zelf een mooie pompoenlantaarn maken kost een beetje moeite, maar is heel erg leuk! Je hebt dan wel een scherp keukenmes of een handige Halloween pompoen uitsnijsetje nodig. Bekijk hier hoe je stap voor stap een pompoen uitsnijdt. Tip: download één van de gratis sjablonen. En heb je er na een dagje pompoen snijden een kliederboel van gemaakt op je kleding? Geen zorgen, met Ariel vlekverwijderaar haal je de hardnekkigste vlekken eruit!

Bezoek een pompoenkwekerij

Vind je het leuk om, samen met familie of vriendinnen, een pompoenkwekerij te bezoeken? Ga dan de Pompoenerie in Nieuw Weerdinge in Drenthe. Rondom de 100 jaar oude boerderij worden nu duizenden pompoenen en kalebassen gekweekt. Je kunt een rondleiding krijgen en leuke workshops volgen.

Wat doe jij met Halloween? Laat het weten op het forum of plaats een tip op Lekker in het Leven!

Top 5 artikelen
Dit jaar geef je je interieur een magische... Lees de rest